وکیل تنظیم قرارداد

جدول عنوان ها

وکیل متخصص تنظیم قرارداد به صورت تخصصی، موجبات آرامش بیشتر و صرف انرژی و هزینه کمتر در آینده را فراهم می کند. تهیه و تدوین یک قرارداد حرفه ای و قابل قبول، یک امر کاملا تخصصی می باشد،که علاوه بر تسلط بر مسائل ریز حقوقی و تعهدات برآمده از قراردادها نیازمند آشنایی با عرف حاکم بر امور مربوط به آن قرارداد خاص نیز می باشد.

قرارداد چیست و چه ضرورتی دارد که در تنظیم قراردادهای تخصصی از وکیل متخصص در زمینه قراردادهای مربوطه استفاده شود؟

قرن هاست، قراردادها مبنای حقوقی اکثر معاملات تجاری را شکل داده اند.زمانی که قراردادهای تجاری به نحو درست تهیه و تنظیم می شود، طرفین قراداد مجاز می باشند که منافع دو جانبه خودشان را درنظر بگیرند. با این حال، اگر قراردادی به نحو صحیح تنظیم نشود و در مرحله ی اجرا شکست بخورد، قطعا اختلافاتی را بین طرفین ایجاد خواهد کرد که ممکن است تا سال ها غیرقابل حل باقی بماند. احاطه کافی نسبت به موارد مزبور باعث می گردد تنظیم کننده قرارداد از الفاظ و شروط صحیح استفاده نموده و در عین حال از به کار بردن هر آنچه قوام قرارداد را خدشه دار می کند ، پرهیز کند .

عدم رعایت شرایط صحیح در انعقاد قراردادها،مشکلات عدیده ای را ایجاد مینماید،تا جاییکه در بسیاری از قراردادهایی که در پروژه های مختلف، تنظیم شده و به امضا می رسند در مرحله عمل با مشکلاتی مواجه میگردند و بعضا، ادامه کار را با تأخیر، روبرو می نمایند این موضوع حتی در مورد قراردادهایی که با تعداد زیاد و به صورت روزمره تنظیم می گردند نیز صدق می کند .

با توجه به مراتب فوق به نظر می رسد، تنظیم قراردادهای کارآمد که بتواند تضمین کننده آینده ای روشن، امن و همراه با آرامش باشد مستلزم مشارکت حقوقدانان متخصص و دست اندرکاران اجرایی است.
وکلای متخصص در تنظیم قراردادها، با همه ی جوانب فرآیندهای قراردادی آشنا هستند و در حفاظت از حقوق موکلشان در قراردادها نقش بسزایی ایفا می کنند. این وکلاء، مفاهیم حقوقی صریح و اصطلاحات ضمنی مندرج در متن قراردادها و موافقت نامه ها را به خوبی درک می کنند و به بهترین صورت ممکن این مفاهیم را در تنظیم قراردادها به کار می گیرند به گونه ای که ایفاء و عدم ایفای تعهدات قرارداد بر مبنای این مفاهیم مورد تصدیق قرار می گیرد. بنابراین این وکلای متخصص در تهیه پیش نویس، بررسی و اجرای قراردادها به منظور حفاظت از حقوق موکلشان عملکرد موثری خواهند داشت.

دانش قراردادی یک وکیل متخصص، در تنظیم یک قرارداد به صورت صحیح تا چه میزان میتواند موثر باشد؟

یک وکیل متخصص در امور قراردادها معمولا در زمینه های مختلف ازجمله تجارت آگاهی های لازم را در اختیار دارد و توانایی رفع نیازهای موکل حتی در پیچیده ترین شرایط ممکن را داراست.
ذکر این نکته لازم است که….
قراردادها تقریبا مبنای همه جانبه زندگی تجاری می باشند مانند: خرید و فروش کالاها و خدمات، حمل و نقل، ذخیره سازی ،اشتغال، حفاظت از حقوق مالکیت فکری و نظایر اینها.

بنابراین، وکیل متخصص در تنظیم قرارداد ، نقش حیاتی در ایجاد یک قرارداد دارد و به شکل موثر از حقوق و منافع موکلش دفاع می کند. علاوه بر این، در بررسی و تنظیم یک قرارداد بین موکل و طرف دیگر، وکیل توانایی مشاوره به موکل در مورد همه ی خلاء ها یا شکاف های موجود در قرارداد که بعدها ممکن است مشکل ایجاد کند را دارد. در صورت نقض یک قرارداد، وکیل متخصص می تواند با استفاده از دانش خود در زمینه ی تنظیم و اجرای قرارداد، به شکل موثری از موکلان خود در دادگاه دفاع کند.

مهارت های قراردادی وکیل متخصص چه تاثیری در تنظیم یک قرارداد دارند ؟

تخصص در قراردادها نیازمند این است که وکیل، مهارت های خاص جمعی مثل پژوهش، نوشتن و مذاکره در قرارداد را داشته باشد.
یک وکیل قراردادی خوب به قوانین و مقرراتی که حاکم بر موافقت نامه های قراردادی است آشنایی کامل دارد و همچنین نسبت به آخرین تصمیمات دادگاه ها راجع به یک حوزه خاص از حقوق آگاهی دارد.
توانایی پژوهش و دانش و آگاهی وکیل نسبت به پیشرفت های حقوقی، او را در تهیه وتنظیم قراردادهای بی نقص وکامل یاری می رساند. همچنین نوشتن یک مهارت ضروری برای وکلای متخصص در تنظیم قرارداد می باشد.
چراکه….
با استفاده از الفاظی که به کار می گیرند می توانند بهتر با موکل و طرف قراداد ارتباط برقرار کنند. این وکلا با قالب های متفاوت در قرارداد آشنا هستند به ویژه الفاظ، بندها و مفادی که در تنظیم بهتر قراداد نقش موثری دارند. وکلای متخصص در تنظیم قرارداد، فن مذاکره را به خوبی می دانند زیرا یکی از وظایف مهم این وکلاء این است که با فن مذاکره منافع موکلشان را تضمین نمایند.

آیا تنظیم یک قرارداد صحیح وبی کم وکاست به تجربه وکیل متخصص نیاز دارد؟

برای تخصص در تنظیم قراردادها، یک وکیل بایستی صلاحیت و دانش کافی در جنبه های متعدد حقوق قراردادها داشته باشد. فرایندهای قراردادی با موافقت نامه ی قطعی بین طرفین آغاز می شود و به صورت نوشته های مکتوب بدون ابهام و نقص تبدیل می گردد به گونه ای که تمامی تعهدات قرارداد یا موافقت نامه را دربر میگیرد. یک وکیل با تجربه نه تنها استاد مسلم حقوق است بلکه دارای چشم انداز حقوقی بالا به منظور پیش بینی شرایط و اوصاف اجرای قرارداد در آینده نیز می باشد.

بنابراین، یک وکیل با تجربه در تنظیم قرارداد علاوه بر تهیه و تنظیم یک قرارداد کامل، مقرراتی را برای حل و فصل اختلافات در قرارداد ذکر می کند و بر مبنای آگاهی و دانش خود، از طولانی شدن و پیچیدگی موضوعات حقوقی در دادگاه ها جلوگیری می کند.

به خاطر داشته باشید …
در انتخاب ،یک وکیل متخصص درزمینه تنظیم قراردادها، از دستاوردهای وکیل،حتما سوال نمایید.
قطعا در هر حوزه ی حرفه ای، یک متخصص در تنظیم قرارداد به عنوان وکیل به رسمیت شناخته می شود او بایستی دستاوردهای قابل توجه خود را در حوزه های حقوق به اثبات برساند.
یک وکیل متخصص در امور تنظیم قرارداد می تواند در یک موسسه حقوقی که شهرت بالایی در تنظیم قرارداد دارد مشغول به فعالیت شود و به تنظیم قراردادهای دولتی، تجاری و انواع دیگر قراردادها بپردازد.

از نظر حقوقی، قراردادی که لازم الاجراست، قراردادی است که بایستی بین طرفین مورد درک قرار گرفته و ایجاب و قبول، تعهدات دو جانبه، عملکرد و نقض تعهد در آن مورد بررسی قرار گرفته باشد.

به این محتوا امتیاز دهید
برچسب ها
مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *